Środki z rezerwy KFS przeznaczone są na dofinansowanie działań dla pracodawców i pracowników w formie kursów mieszczących się w następujących priorytetach ustalonych przez Radę Rynku Pracy w 2024 roku:
A. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wykazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRPiPS;
B. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności;
C. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
D. Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju;
Na podstawie:
- Program Rozwoju Powiatu Bydgoskiego na lata 2017-2023;
- Strategia Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku.
- Transport i rozwój infrastruktury transportowej;
- Opiekę zdrowotną i społeczną;
- Środowisko (działania dotyczące ekologii i ochrony środowiska).
Limit środków KFS przyznany Powiatowemu Urzędowi Pracy w Bydgoszczy wynosi 1.000.000,00 zł.
Nie podlegają dofinansowaniu kursy i studia podyplomowe, które w przeważającej mierze dotyczą tzw. kompetencji miękkich (psychospołecznych, interpersonalnych).
Wnioski na aktualnym na 2024 r. druku ("ROK 2024 ŚRODKI Z REZERWY") przyjmowane będą od dnia 09.09.2024 r. do dnia 16.09.2024 r. włącznie. Wnioski będą rozpatrywane po zakończeniu naboru, nie decyduje kolejność wpływu wniosków.
UWAGA:
Wnioski wraz z załącznikami można dostarczać do PUP w następujący sposób:
- Pocztą tradycyjną (liczy się data stempla pocztowego),
- Osobiście - pozostawiając je w zamkniętej skrzynce podawczej znajdującej się przy Informacji na parterze PUP w Bydgoszczy.
- Drogą elektroniczną poprzez e-puap
- Kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub
- Podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Podpis ten musi być złożony przez pracodawcę lub upoważnioną przez pracodawcę osobę.
Ponadto Urząd nie ponosi odpowiedzialności za ograniczenia i ewentualne nieprawidłowe funkcjonowanie, w tym np. awarie platformy ePUAP, niewłaściwie przesłane lub uszkodzone pliki.
Rejestr przedsiębiorstw społecznych prowadzony przez MRPiPS w odniesieniu do priorytetu nr A.
Informacje o obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu bydgoskiego i miasta Bydgoszczy wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju branych pod uwagę w odniesieniu do priorytetu nr C dostępne są na stronie: Program Rozwoju Powiatu Bydgoskiego na lata 2017-2023.
Strategia Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku
Poniżej został udostępniony komplet dokumentów niezbędnych do wypełnienia wniosku o przyznanie środków z rezerwy KFS na sfinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców wraz z zasadami przyznawania środków.